Lyžování

Místo je ideální pro všechny zimní sporty. V těsné blízkosti je několik sjezdovek včetně čtyřsedačkových lanovek- nejbližší Ski areál Myšák odkud se za dobrých sněhových podmínek dá pohodlně dojet až k chalupě. Dále sjezdovka u hotelu Kazmarka, kde se můžete i dobře najíst ve stylové restauraci a Ski areál Experess a černá sjezdovka Klobouk. Dvě sjezdovky včetně šestisedačkové lanovky najdete také v centru Malé Morávky ve Ski areálu Kopřivná, který nabízí také každodenní večerní lyžování a spoustu doplňkových služeb a zábavy. Dále v blízkosti Karlova můžete navštívit středisko Ovčárna s nejvyšší horou Jeseníků - Praděd - 1492m. Ve všech střediscích jsou lyžařské školy pro děti a ostatní zájemce o zdokonalení svých lyžařských dovedností.


Beachvolejbal

U našeho objektu se nachází vlastními silami vybudovaný beachvolejbalový kurt. Tento sport je naší srdeční záležitostí, rádi se k vám přidáme a uspořádáme společný turnaj.


Skialpinismus, skitouring a běžky

Najdete zde ideální podmínky pro skialpinismus a skitouring. V blízkosti je mnoho krásných freeridových terénů i pohodových tras, které vás přivedou na úžasná místa s krásnými výhledy. Kousek od naší chalupy se nachází mnoho strojově upravovaných běžkařských stop Jesenické magistrály. Věřte, že tady budete chtít strávit celou zimu!


Výlety po okolí, turistika

Vysílač Praděd, Velká a Malá Kotlina, lázně Karlova Studánka s bazénem pro veřejnost, sedlo Skřítek, zřícenina hradu Rabštejn, hrad Sovinec, vodopády Bílé Opavy, vodní nádrž Slezská Harta s možností výletů na lodi, půjčovnou loděk a šlapadel - www.lodevevode.cz. 15 km od Karlova ve městě Bruntál naleznete zámek, wellness, koupaliště, zimní stadion, kino, divadlo a větší obchody.


Cyklistika

Skvělé výchozí místo pro vaše cyklovýlety. Nachází se zde mnoho cyklotras a cyklostezek, které jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro náročnější bikery. V několika lyžařských areálech v blízkém okolí jsou od jara do podzimu dostupné trailové trasy různých obtížností.


Blízké okolí

V blízkém okolí najdete několik velmi dobrých restaurací, obchod s potravinami, půjčovny kol a lyžařského vybavení, in-line stezku s diskgolfovým hřištěm a krásné lesy plné hub a borůvek.